Porvoon Ajot 2017

Porvoon Ajot 11.6.2017

 

Kaikki tulokset

Tulokset (pääsarjoista 10 parasta, muista 3 parasta):
M14 42 km
1 123 Kokk Gregor CFC Spordiklubi 1:10:51
2 127 Ahtosalo Matias KorsKa 1:10:51
3 134 Krusemann Martin Kalevi Jalgrattakool 1:11:49

N16 42 km
1 136 Kuuskman Carol CFC Spordiklubi 1:11:49
2 137 Tuisk Aidi Gerde CFC Spordiklubi 1:11:49
3 141 Salmela Vilma KorsKa 1:11:49

M60 42 km
1 145 Eteläinen Tenho Akilles SFI 1:11:49
2 147 Green Christer CK Master SFI 1:12:01
3 146 Roos Björn CK Master SFI 1:19:08

M65 42 km
1 152 Salaminen Pentti LaPy 1:11:49
2 151 Hukkanen Risto KoPy 1:11:49
3 150 Tanttu Matti CCH 1:11:49

M70 42 km
1 157 Purra Pekka IK-32 1:30:44
156 Stenström Ulf CK Master DNS

Kat 4 42 km
1 160 Torkkeli Juhani Pyörä-68 1:11:49
2 158 Kolehmainen Johanna CCH/RW 1:13:37
3 159 Karjalainen Sanna IBD Cycling 1:19:50

N10 21 km
1 162 Kapanen Elisabet P-P 0:41:28
2 161 Luts Sabina Akilles SFI 0:53:04
169 Ingves Sandra Kraft SFI DNS

M10 21 km
1 164 Holopainen Arttu KaKa 0:41:28
2 167 Soots Rocco Kalevi Jalgrattakool 0:41:28
3 165 Oilinki Joona KorsKa 0:52:47

N12 21 km
1 170 Antikainen Heidi CCH 0:41:20
2 171 Natali Nora Nigul CFC Spordiklubi 0:41:20
172 Ingves Erika Kraft SFI DNS

M12 21 km
1 180 Aduson Gabriel Helmut CFC Spordiklubi 0:41:20
2 177 Grönlund Nicolas CCH 0:41:20
3 179 Yli-Pelkonen Aatu CCH 0:41:20

N14 21 km
1 191 Aintila Wilma IK-32 SFI 0:41:20
2 194 Prants Annabrit Kalevi Jalgrattakool 0:41:20
3 190 Takala Saana CCH 0:41:20

M75 21 km
197 Munne Reijo KoPy 0:41:28

M80 21 km
196 Uusi-Kokko Sauli KaKa 0:53:30

M-Elite ja M18 173 km
1 12 Pot Sebastiaan West-Frisia NED 4:04:16
2 105 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo SFI 4:04:25
3 15 Penton Nils Stockholm CK SWE 4:04:25
4 30 Helminen Matti CCH 4:04:25
5 59 Birling Niki IBD Cycling 4:04:25
6 48 Seppä Lauri GIF SFI 4:05:38
7 60 Mäenpää Eero IBD Cycling 4:05:42
8 99 Manninen Matti Team Fixit.no/ Koiviston Isku 4:06:28
9 17 Moncorge Pierre Stockholm CK SWE 4:06:28
10 23 Venedelin Karl Arnold Otepään Urheilulukio U-23 EST 4:06:28
..... 18 22 Strelkov Nikita Russia M18 RUS 4:06:28, 46 27 Saar Randar Otepään Urheilulukio M18 EST 4:06:28, 58 93 Taskinen Julius Skoda Fincycling M18 4:11:18

Kategoria 2 105 km
1 234 Pekkarinen Arttu IK-32 SFI 2:01:57
2 262 Hyrkkänen Mikko Reaktor Stanga Racing 2:01:57
3 261 Londen Timo Reaktor Stanga Racing 2:01:57

M40 105 km
1 279 Laiho Antti-Pekka LaPy 2:01:57
2 273 Rinne Anssi IK-32 SFI 2:01:57
3 271 Häkkinen Mika CK Master SFI 2:01:57

M45 105 km
1 287 Syrjälä Kai KorsKa 2:01:57
2 283 Jore Antti IK-32 SFI 2:01:57
3 286 Karjalainen Pasi JäPy 2:01:57

M50 105 km
1 295 Kolmonen Henry LP 2:01:57
2 292 Westerberg Mika IK-32 SFI 2:01:57
3 297 Wadenström Ralf SibboV SFI 2:57:34

M55 105 km
1 307 Vikars Stig-Erik Kraft SFI 2:01:57
2 305 Aaltonen Seppo JäPy 2:01:57
3 301 Färlin Teuvo Akilles SFI 2:01:57

Kat 3 63 km
1 318 Myllykangas Marko JäPy 1:42:10
2 316 Lee Seungmin IBD Cycling 1:42:10
3 324 Kalinen Sampsa TVC 1:42:10

M16 63 km
1 338 Mirźojev Artjom CFC Spordiklubi EST 1:39:26
2 337 Litvintsev Anton CFC Spordiklubi EST 1:40:27
3 340 Raasuke Robert CFC Spordiklubi EST 1:41:21

N-Elite 63 km
1 367 Kangas Minna-Maria Team Toni & Toni / IK-32 SFI 1:45:45
2 369 Pensaari Pia TVC 1:45:45
3 351 Kangaskokko Suvi AHH Cycling team 1:45:45
4 365 Törmänen Rosa Team Toni & Toni / IK-32 SFI 1:45:45
5 357 Affolter Ulla IBD Cycling 1:45:45
6 353 Syrjä Maija AHH Cycling team 1:45:45
7 370 Ellmen Anni TVC 1:45:45
8 355 Purhonen Tatja CCH 1:45:45
9 364 Gröndahl Antonia Team Toni & Toni / IK-32 SFI 1:45:45
10 363 Lehtinen Eva Reaktor Stanga Racing 1:45:45

inov 8 alapanoraama