Triac Carbon Skate 550x90

Vuokatin Aateli Race 2018: miesten prologin lähtölista

Perttu Hyvärisen nimi on Vuokatin Aateli Racen lähtölistoilla. Kuva: Touho Häkkinen

Perttu Hyvärisen nimi on Vuokatin Aateli Racen lähtölistoilla. Kuva: Touho Häkkinen

Vuokatin Aateli Race käynnistyy tiistaina Vaaran Mailin prologilla. Yhteensä 101 miestä on ilmoittautunut kisaan ja matkaan lähdetään väliaikalähdöllä 15 sekunnin lähtövälillä. Ensimmäisenä vaaran nousuun starttaa Jiajun Zang ja viimeisenä Miska Tervala.

Vuokatin Aateli Race – prologin lähtölista, miehet

 

1 Jiajun Zhang Vuokattisport Club 17.40.00
2 Tero Linnainmaa Jämsänkosken Ilves 17.40.15
3 Kalle Linnasaari Raision Kuula 17.40.30
4 Niila Ahokas Inarin Yritys 17.40.45
5 Xiaoqiang Bai Vuokattisport Club 17.41.00
6 Ville Maunuksela Espoon Hiihtoseura 17.41.15
7 Lauri Gummerus FIN 17.41.30
8 Tuomas Harjula Keravan Urheilijat 17.41.45
9 Eero Hirvonen Jyväskylän Hiihtoseura 17.42.00
10 Oscar Högnabba If Åsarna 17.42.15
11 Tomi Mikkonen Lieksan Hiihtoseura 17.42.30
12 Roope Jokela Oulun Hiihtoseura 17.42.45
13 Vesa Kallio Imatran Urheilijat 17.43.00
14 Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 17.43.15
15 Saku Kalliomäki Kauhajoen Karhu 17.43.30
16 Miikka Kinnunen Pyhäjärven Pohti 17.43.45
17 Atte Korhonen Vuokattisport Club 17.44.00
18 Väinö Kotro Vehkalahden Veikot 17.44.15
19 Patrick Kronberg If Minken 17.44.30
20 Topi Kuorelahti Äänekosken Huima 17.44.45
21 Lauri-Aleksi Laitinen Mikkelin Hiihtäjät 17.45.00
22 Leevi Mutru Lahden Hiihtoseura 17.45.15
23 Arttu Mäkiaho Kainuun Hiihtoseura 17.45.30
24 Shiwohen Yeersen Vuokattisport Club 17.45.45
25 Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 17.46.00
26 Santtu Panttila Teuvan Rivakka 17.46.15
27 Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 17.46.30
28 Ilkka Herola Puijon Hiihtoseura 17.46.45
29 Haiyang Qin Vuokattisport Club 17.47.00
30 Pyry Stevander Keravan Urheilijat 17.47.15
31 Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team Kainuu 17.47.30
32 Misa Tuomala Muuramen Urheilijat 17.47.45
33 Jyri Uusitalo Pellon Ponsi 17.48.00
34 Eero Vuollet Posion Pyrintö 17.48.15
35 Viljami Vuorre Oulun Hiihtoseura 17.48.30
36 Wenfu Yang Vuokattisport Club 17.48.45
37 Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 17.49.00
38 Anton Damlin Norvalla Ski Team 17.49.15
39 Kevin Lindholm If Minken 17.49.30
40 Hannes Hyytiäinen Jämsänkosken Ilves 17.49.45
41 Arttu Kaario Jämsänkosken Ilves 17.50.00
42 Jere Alén Vantaan Hiihtoseura 17.50.15
43 Ville Vakkila Vantaan Hiihtoseura 17.50.30
44 Jaska Lius Kankaantaan Kisa 17.50.45
45 Kalle Parantainen FIN 17.51.00
46 Jussi Karkkulainen Kontiolahden Urheilijat 17.51.15
47 Miro Karppanen Kiteen Urheilijat 17.51.30
48 Oskari Juutinen Kuhmo Ski 17.51.45
49 Arsi Ruuskanen Siilinjärven Hiihtoseura 17.52.00
50 Patrik Kuuttinen If Minken 17.52.15
51 Sameli Joronen Seinäjoen Hiihtoseura 17.52.30
52 Sam Findlay Vuokattisport Club 17.52.45
53 Eelis Valikainen Kalajoen Junkkarit 17.53.00
54 Otto-Eemil Karvinen Kontiolahden Urheilijat 17.53.15
55 Juha Nurmi Kuusamon Erä-Veikot 17.53.30
56 Elmeri Toivanen Kouvolan Hiihtoseura 17.53.45
57 Riku Ollikainen Siilinjärven Hiihtoseura 17.54.00
58 Juuso Mattila Himangan Urheilijat 17.54.15
59 Robin Sundsten If Femman 17.54.30
60 Onni Rantahalvari Skiteam 105 17.54.45
61 Nico Bennert Kuusamon Eräveikot 17.55.00
62 Teemu Pöntinen Kuusamon Eräveikot 17.55.15
63 Tuure Pesola Pyhäjärven Pohti 17.55.30
64 Emil Liekari Kouvolan Hiihtoseura 17.55.45
65 Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 17.56.00
66 Remi Lindholm If Minken 17.56.15
67 Petteri Koivisto Kuhmo Ski 17.56.30
68 Aapo Tilli Vehkalahden Veikot 17.56.45
69 Juuso Mäkelä FIN 17.57.00
70 Juuso Tossavainen Kuusamon Eräveikot 17.57.15
71 Otto Invenius Keravan Urheilijat 17.57.30
72 Lassi Vuorinen Skiteam 105 17.57.45
73 Iiro-Mikko Harju Pohti Ski Team 17.58.00
74 Olli Ahonen Imatran Urheilijat 17.58.15
75 Aleksi Parttimaa Skiteam 105 17.58.30
76 Akseli Kuusimaa Hollolan Urheilijat -46 17.58.45
77 Aleksi Leino Petoteam 17.59.00
78 Eino Vuollet FIN 17.59.15
79 Miska Poikkimäki Vuokatti Ski Team Kainuu 17.59.30
80 Veli-Matti Räsänen Jämsänkosken Ilves 17.59.45
81 Kari Varis Ilmajoen Kisailijat 18.00.00
82 Leo Rantahalvari Skiteam 105 18.00.15
83 Verneri Poikonen Äänekosken Huima 18.00.30
84 Joonas Sarkkinen Ounasvaaran Hiihtoseura 18.00.45
85 Waltteri Vinkanharju Vantaan Hiihtoseura 18.01.00
86 Markus Vuorela Jämin Jänne 18.01.15
87 Lari Lehtonen Imatran Urheilijat 18.01.30
88 Lauri Mannila Oulun Hiihtoseura 18.01.45
89 Santeri Erola Espoon Hiihtoseura 18.02.00
90 Turo Sipila Vuokatti Ski Team Kainuu 18.02.15
91 Perttu Hyvärinen Puijon Hiihtoseura 18.02.30
92 Antti Ojansivu Jämin Jänne 18.02.45
93 Lauri Lepisto Kouvolan Hiihtoseura 18.03.00
94 Ari Luusua Ski Team Mäenpää 18.03.15
95 Verneri Suhonen Hollolan Urheilijat -46 18.03.30
96 Joni Mäki Pyhäjärven Pohti 18.03.45
97 Iivo Niskanen Puijon Hiihtoseura 18.04.00
98 Lauri Vuorinen Skiteam 105 18.04.15
99 Anssi Pentsinen Vantaan Hiihtoseura 18.04.30
100 Risto-Matti Hakola Jämin Jänne 18.04.45
101 Miska Tervala Hollolan Urheilijat -46 18.05.00

 

Naisten prologin lähtölista

Tulossivu

Triac Carbon Skate 550x350


langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy

Premiumsport.fi

inov 8 alapanoraama